Cyrk bez przemocy

W sobotni wieczór wybrałem się na przedstawienie w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy. Cyrk bez przemocy w wykonaniu Teatru Klinika Lalek zrobił na mnie duże wrażenie.

Historia opowiedziana nam przez aktorów rozgrywa się w tytułowym cyrku, gdzie głównymi bohaterami, zamiast żywych zwierząt, są marionetki wykonane w skali 1:1. Akcja opiera się głównie na wątku, śmierci słonia. Kolejno swój występ mają Żyrafa, która śpiewa o miłości, lew usiłujący pożreć swojego tresera. Na końcu przedstawienia, na cyrkowej arenie wstępuje złożony we wcześniejszej scenie Słoń. Pomiędzy występami kukieł na scenie wiodą prym aktorzy. Tworzy to unikatowe połączenie teatru lalek z tradycją grą aktorską.

Samo przedstawienie jest smutne i zmuszające do refleksji. Jednak artyści umieszczają w swym występie element czysto humorystyczny, jakim jest pokaz siłacza. Wprowadza on widza w stan chwilowego rozluźnienia, przed przepełnioną goryczą sceną.

W moim odczuciu przedstawienie jest dobre. Scenografia nie jest bardzo rozbudowana lecz wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia z cyrkiem. Kostiumy oraz rekwizyty aktorów, jak na przykład ogromny rower czy też drewniane maski robią duże wrażenie. Gra aktorska jak również muzyka jest adekwatna i dobrana do całokształtu sztuki. Najważniejsze w całym przedstawieniu są marionetki, są one cudowne wykonane. W niesamowity sposób zyskują sympatię widza. Są one niejako trzonem całego widowiska.

Podsumowując – Cyrk bez przemocy jest przedstawieniem dobrym, na które warto się wybrać.

A co do mnie. Chciałbym podziękować jednej osobie, która dopytuje się mnie prawie codziennie kiedy będą nowe zdjęcia na stronie. Jest to motywujące.

What Others Are Saying

 1. O Lip 10, 2014 at 21:09

  Świetne zdjęcia! Warto było czekać
  Miło być siłą motywującą… 🙂

  • Piotek Lip 12, 2014 at 16:41

   Dziękuję 🙂

 2. Sabin Lip 15, 2014 at 23:04

  i Zbysiu jest na zdjęciu <3

 3. mma Elbląg Kwi 27, 2015 at 16:31

  Bardzo ciekawy post. Zachowalem twoj blog w
  ulubionych. Teraz bede tu zagladal czesciej. Powinienes jedynie
  zmienic szate graficzna bo ta wyglada troche slabo.

  • Piotek Maj 1, 2015 at 14:18

   Dziękuje bardzo. Miłe i doceniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *